Пограбування на мільярд!

З колекції старовинних ювелірних виробів у всесвітньо відомій скарбниці Дрездену «Зелене зведення» були вкрадені прикраси, імовірно, на загальну суму близько мільярда євро.

У Дрездені в понеділок, 25 листопада, невідомі проникли в найбільший в Європі збірник старовинних ювелірних виробів «Зелене зведення» (Grünes Gewölbe). Імовірно, зі скарбниці були вкрадені прикраси на загальну суму близько мільярда євро, повідомляє таблоїд Bild.

Зеленый свод
Фотографія з архіву музею

За його інформацією, приблизно в 5 ранку за місцевим часом (6.00 Київ) був здійснений підпал електрощита під мостом Августа Сильного, який забезпечує електрикою «Зелене зведення» та інші державні музеї. Потім зловмисники пробралися в будівлю, де зберігається колекція, пише далі Bild, відзначаючи, що їх здобиччю стали лише прикраси, а не вази, картини та інші більші предмети.

Зловмисники цілеспрямовано вкрали з однієї з вітрин три комплекти прикрас — один діамантовий і два алмазних, повідомила генеральний директор Державних художніх зібрань Дрездена Маріон Акерман (Marion Ackermann), не уточнивши, викрали їх повністю чи ні. За її словами, точна сума матеріальних збитків не може бути визначена, так як зберігаються в «Зеленому зводі» прикраси, які не мають продажної вартості.

На місці злочину працює спеціальна слідча комісія кримінальної поліції, ведуться пошуки грабіжників. Дрезденський замок, де знаходиться колекція, оточений в зв’язку зі слідчими діями. Як повідомили співробітники поліції на прес-конференції, зловмисники проникли в приміщення скарбниці через вікно. Двоє грабіжників потрапили в об’єктив камери відеоспостереження. Поліція не виключає, що учасників пограбування було більше.

Дрезденська поліція повідомила, що звернулася для допомоги в розслідуванні до колег з Берліна, щоб «зіставити моделі схожих злочинів». У 2017 році з Музею Боде на Музейному острові в Берліні була викрадена 100-кілограмова золота монета вартістю понад 3 млн євро. Вона до цих пір не знайдена.

«Без» Зеленого зводу «не можна уявити собі історію Саксонії»

Прем’єр-міністр Саксонії, де знаходиться Дрезден, Міхаель Кречмер (Michael Kretschmer) написав у своєму мікроблозі в Tiwtter, що крадіжка торкнулася всю федеральну землю. «Без» Зеленого зводу «не можна уявити собі історію Саксонії. Цінності, які зберігаються тут, створювали протягом багатьох сотень років люди нашої Вільної держави», — заявив Кречмер.