Увага! Даний тур не актуальний в зв’язку із трагедією, що сталася з літаком авіакомпанії Мау. Рейси до Ірану відмінено.

Запрошуємо Вас в ексклюзивний тур по Ірану! Ця подорож була створена для справжніх шанувальників екзотики.

Під час туру Ви відвідаєте дивовижні пам’ятки Ірану: чарівне місто Шираз, столицю Тегеран, перлину стародавньої Персії — Ісфахан. І, звісно, знамениті музеї та красиві мечеті країни. Одна з переваг туру – досвідчений і ерудований гід, а також досвідчений місцевий гід, які будуть супроводжувати вас під час усієї подорожі, допоможуть вам перейнятися цією східною казкою Ірану!

Маршрут туру: Київ — Тегеран — Кашан — Аб’яне — Ісфахан — Йєзд — Караван-сарай — Пасаргад — Персеполіс — Шираз — Тегеран — Київ (порядок  відвідування міст може бути змінено в зв’язку із погодними умовами)

header_iranitinerary

День 1. Виліт із Києва рейсом МАУ PS 0751 о 20:00. Прибуття в Тегеран в 00:25. Трансфер у готель.

Ніч у Тегерані.

Screenshot_1

Місто Тегеран є столицею ісламської республіки Іран і центром однойменної провінції. Він вважається одним з найбільших міст світу, крім того це найбільший економічний центр країни. Найдавніша пам’ятка Тегерана — «Палац троянд» або Голестан. Палац був побудований в 16 столітті, але багаторазово перебудовувався. До 1979 року в Голестані розташовувалася шахська резиденція. А зараз в 20 будівлях комплексу знаходяться різноманітні музеї з чудовими експозиціями.

День 2. Сніданок.

Оглядова екскурсія містом із оглядом Палацу шаха.

Серце Ірану, що ніколи не спить, — так місцеві жителі описують Тегеран, столицю країни, один із найбільших азіатських мегаполісів із майже 14-мільйонним населенням. На відміну від багатьох іранських міст, Тегеран комфортно відвідувати протягом усього року: навколишні засніжені гори приносять прохолоду влітку і захищають від холодних вітрів взимку, велика кількість парків, садів та іригаційних каналів сприяє неквапливим прогулянкам. А галасливі східні базари вирують незалежно від показників термометра.

А ще тут можна заблукати в залах багатого Музею давньої історії, отримати шок від пишноти шахської скарбниці та спробувати дотягнутися до блакитних різьблених стель Голестанського палацу.

Відвідування Скарбниці. Підйом на найвищу будівлю в Ірані — телевежу Бордж-е-Мілад.

Розташований на плоскогір’ї, біля підніжжя величної гори Дамаванд. Тегеран знаходиться на висоті 1200 метрів. Тегеранська телевежа — одна з найшищих у світі — 435 метрів Борджіа мілад є ще й найвищою спорудою Ірану. Між іншим, 385-метрова Київська телевежа — найвища в світі гратчасте спорудження. Вона 10 у списку найвищих телевеж світу

Ніч у Тегерані.

Screenshot_2

День 3. Тегеран — Кашан — Аб’яне

Сніданок. Переїзд у Кашан.

Відвідування міста Кашан — комплекс Фіна (сад, лазня, базар).

Шарм Кашана створює контраст між випаленими сонцем пейзажами пустелі і зеленню доглянутого оазису. Археологічні знахідки в курганах Сіалк, що за 4 кілометри від міста, відкрили той факт, що цей регіон був центром цивілізації в доісторичні часи. Історія ж самого Кашана розпочалася в еламітський період Ірану.

Сад Шах-Фін в Кашані історичний перський сад і, мабуть, найкрасивіший у місті. Не кажучи вже про те, що сад, будівництво якого було закінчено в 1590 р став найстарішим в Ірані з усіх, які дійшли до наших днів. Велика кількість кипарисових, платанових, мигдальних, яблуневих, вишневих дерев, а також архітектурних споруд періоду Сафавідов, занде і Каджарів робить Шах-Фін дуже приємним місцем для відпочинку і прогулянок.

Поїздка в село Аб’яне — живий музей культури.

Село Абьяне — одне з наймиловидніших сіл Ірану, що знаходитьсянедалеко від Кашану. Головним достоїнством Абьяне є незвичайний буро-червоний колір усіх її будівель, обумовлений кольором місцевої глини, використовуваної при будівництві. Довгий час місцеві жителі не були підкорені мусульманами і залишалися зороастрійцями.

Ніч в Ісфахані.

День 4. Ісфахан. Сніданок.

Оглядова екскурсія містом, відвідування площі Імама.

Ісфахан вважається найцікавішим і найбільш туристичним містом Ірану, тут розташована велика кількість яскравих пам’яток персидської архітектури, багатьом з яких — декілька століть. Серед найвідоміших пам’яток — мечеті Імама і шейха Лютфулли на площі Імама — однієї з найбільших у світі, П’ятнична (Велика) мечеть, ісфаханський базар, палац Чехель Сотун з традиційним персидським садом, декілька мостів — справжніх витворів мистецтва епохи Сефевідів, Вірменський квартал

Найбільш улюблене туристами місто Ірану, Ісфахан, столиця центрального регіону країни, розташоване за 400 кілометрів на південь від Тегерана. «Ісфахан — нефс-е-Джехан», – говорить коротенький вірш, відомий аж із XVI століття — «Ісфахан — половина світу».

Невідомий поет анітрохи не покривив душею: перлина давньої Персії і одне з найкрасивіших міст ісламського світу Ісфахан потопає в розкішних садах, заворожує блакитними куполами мечетей, а на своїх базарах пропонує заїжджому мандрівникові абсолютно все, що його душа забажає.

Тут можна купити шикарні килими і найтоншу інкрустацію, відвідати важливий зороастрійський храм і в компанії місцевих пообідати смачними кебабами на центральній площі міста.

У комплекс площі Імама входять палац Алі Гапу, мечеть Імама і Шейха Лотфоллаха, торговельні лавки ручного промислу, базар Ісфахана (протяжність 2 км) з його традиційними торговими лавками.

Маленька вставка. Іран — це країна — сюрприз. Ми тут відчували себе у повній безпеці. Неймовірго гостинні люди , що цікавляться туристами. Непідкупна цікавість, дитяча, щира посмішка на кожному обличчі. Тільки подивіться як нас обнімають іранські дівчата.

Увечері – відвідини найкрасивіших мостів на річці Зайєндеруд та національних ресторанів для смачної вечері .

Ніч в Ісфахані.

Screenshot_3

День 5. Ісфахан — Йєзд

Сніданок.

Переїзд в Йєзд.

 Дорогою відвідання міста Мейбод, який  є міні копією Йєзда, але зі своєю особливою атмосферою. Огляд стародавньої фортеці та «льодового сховища».
Діючий храм вогню зороастрійців у Язді. Священий вогонь зороастрійці зберігали з 8 століття до початку 20 століття таємно у своїх оселях, поки офіційно їм не дозволили побудувати храм. Багатостаждальні зороастійці щороку вимушені спостерігати, що кількість віруючих зменшується, адже як і з іудаїзмом, це віра практично завжди переходить у спадок і іншим чином не передається. У вас буде неймовірна можливість побачити унікальний вогонь, який не згасав цілих 14 століть.
Ніч у місті Йєзд.
День 6. Йєзд — Караван-сарай. Сніданок.

Оглядова екскурсія містом Йєзд. Прогулянка вузькими вулицями міста з унікальною архітектурою будівель. Відвідування Соборної мечеті XIV століття, шовкопрядильних цеху, храмів зороастрійців.

Виїзд у пустелю на джипах (додаткова оплата).

Справжній караван-сарай, що досі приймає поророжуючих. Тут можна зупинитися на ніч посеред пустелі або просто пообідати. Умови досить аскетичні, але автентичні з давніх часів.

Ніч у Караван-сараї.

День 7. Пасаргад — Персеполіс — Шираз

Сніданок.

Відвідування Персеполіса, Некрополіса і Пасаргади.

Відвідування гробниці Великого Кіра (Куроша) — засновника ахаменідської династії. Пасаргад — перша столиця Ахаменідів. Персеполіс і Некрополіс- кладовища ахаменідських правителів.

Усипальниця перського царя Кіра II Великого, побудована в VI столітті до н. е. Плутарх згадує про напис, який було написана на гробниці: «Людино, хто б ти не був і звідки б ти не йшов, бо я знаю, що ти прийдеш, я — Кір, який придбав царство для персів. Тож не лишай же мене тієї невеликої землі, що оточує моє тіло.

Iran119

Що таке Персеполь знали всі жителі часів могутності Персії. Власне, назва держава Персія завдяки алегорій греків бере від імені міста-столиці. Але Персеполь став відомий нинішньому світі не відразу, лише в 1767 році стали відомі відомості про колишню столицю Ірану, що була спалена Олександром Македонським. На будівництво міста пішло півстоліття. Сюди були залучені кращі будівельники величезної перської імперії, що зробило нове місто дивно красивим і розкішним. Загальна площа Персеполя оцінюється в 135 тисяч кв. м. Місто було обнесено з трьох сторін стіною (5 м завтовшки і до 15 метрів заввишки), решту підпирала скеля. Усередині розташовані безліч споруд від казарм і стаєнь до палацу царя.

Місто було побудоване спеціально для святкування перського нового року — Навруз. Тут ще зберіглася стіна, на якій зображено різні народи , що приносять коштовні подарунки Дарієві ІІ. Серед цих народів є вірмени, греки, індійці, а такох вихідці з території сучасної України — скіфи!
Ніч у Ширазі.
День 8. Шираз. Сніданок.

Екскурсія містом. Шираз — це місто більш вільне, тут живуть особливі іранці. Гомінка торгівля і безліч цікавинок чекають на Вас.

Будинок знань, місто троянд, місто кохання та місто садів — все це про Шираз, столицю провінції Фарс, місто з 2 000-річною історією, яке протягом століть вважалося одним із найважливіших центрів ісламського світу. Шираз, серце перської культури, подарував світові великих поетів Хафіза і Сааді, усипальниці яких сьогодні — місце паломництва не тільки іранців, а й поціновувачів східної поезії з усього світу.

Протягом 30 років у XVIII столітті Шираз був столицею всієї Персії, і в пам’ять про ті славні часи тут залишилося безліч чудових мечетей, коранічних шкіл і вишуканих садів із красивими павільйонами-палацами.

Відвідування комплексу Вакіль (мечеті, лазні, базар і цитадель), саду епох, мавзолеїв Хафіза і Сааді.

Ніч у Ширазі.

День 9. Шираз — Тегеран. Сніданок. Вільний час у Ширазі.

Трансфер в аеропорт, виліт у Тегеран.

Вільний час у Тегерані на шопінг (у залежності від часу внутрішнього рейсу).

Ніч у районі аеропорту.

День 10. Тегеран — Київ. Виліт із Тегерана рейсом МАУ PS 0752 в 04:15.

Прибуття в Київ о 08:00 (за розкладом).

P.S. Додатково — а ще ми можемо додати для вашої групи заїзд на острів Кіш.

Screenshot_4
Казковий острів Кіш знаходиться у Перській затоці навпроти столиці ОАЕ — Абу-Дабі. Відповідно з 365 днів у році тут 360 світить сонце. Тому нам пощастило — ми бачили дощ на Кіші. Особливістю пляжного відпочинку на острові є те, що чоловіки можуть користуватись майжи всіма пляжами, окрім тих, що відведені тільки для жінок 🙂